Ubytování na ostrově

Od letní dovolené snad každý očekává jen to nejlepší. Krásné, teplé a hlavně slunečné počasí, pěkné ubytování, čisté moře a dokonalou pláž. Ti, kteří neholdují opalování, si potrpí na krásnou přírodu, pamětihodnosti apod. Ale snad všichni se shodnou na tom, že ubytování by mělo stát za to. Kde se ovšem na ostrově Hvar ubytovat? Je lepší ubytování v soukromí, nebo se vyplatí hledat hotel? Volba je čistě na vás. Pokusili jsme se dát na jedno místo výhody i nevýhody jednotlivých možností.

Hotely

Na ostrově Hvar se nachází několik luxusních hotelů se třemi a více hvězdičkami, mnoha pokoji a vlastním bazénem. Těšit se můžete na servis v podobě výměny ručníků, ložního prádla nebo snídaní formou bufetu a pravidelný úklid.

Ceny za osobu za noc se pohybují v době sezony od 80 Euro až do 150 Euro, což může být pro některé až moc drahou záležitostí. Není divu, v přepočtu zaplatí například manželský pár za jednu noc klidně i pět tisíc korun a celá dovolená tak rázem dostává naprosto jiné rozměry.

Další nevýhodou je >nedostatek soukromí. I přesto se určitě naleznou příznivci tohoto typu cestování a narazit lze samozřejmě i na levnější hotely, či přímo nabídky na míru od cestovních kanceláří.

Pokud byste přeci jen rádi něco levnější a s větším soukromím, rozhodně doporučujeme pronajmutí vlastního apartmánu.

Apartmány za hubičku

V porovnání s hotely jsou apartmány k pronajmutí opravdu za hubičku. Získáte výhody v podobě soukromí, vlastní parkoviště, individuální domluvy s majitelem apod. Pokud tedy oželíte, že ručníky vám pravděpodobně nikdo chodit vyměňovat nebude a snídani do postele vám přinese leda partner, ubytování v apartmánu doporučujeme.

Cena za jeden apartmán může být i pouhých 34 Euro za noc. Pokud vám přítomnost ostatních lidí v obrovském hotelovém komplexu leze na nervy, volba je jasná. Apartmány jsou i dobře vybavené například televizí, žehlicím prknem či dokonce pračkou nebo sušákem na pohodlné usušení mokrého prádla apod. Budete tak skoro jako doma.

Velkou výhodou je, že apartmány jsou často k sehnání i přímo na místě. Majitelé postávají u silnic s cedulí, cena je přívětivá a občas lze narazit na opravdu pěkné kousky. Pokud se tohoto stylu cestování bojíte, můžete si spolehlivě své obydlí zarezervovat předem, domluvit se na detailech a mít jistotu. Ubytování v apartmánu je spolehlivé a věřte, že vždy budete tam, kde jste si to zarezervovali. To se vám v hotelu nemusí vždy poštěstit. Mnoho majitelů apartmánů k pronájmu povoluje také domácí mazlíčky či požadují jen opravdu drobný příplatek.

Apartmány se také nacházejí snad na všech místech a po celém ostrově. Pokud se tedy nechcete válet u pláže a opalovat, ale místo toho byste rádi poznali něco málo z vnitrozemí, přírodu i pamětihodnosti, máte také možnost sehnat kvalitní ubytování za dobrou cenu, což v případě hotelů není mnohdy úplně reálné.

Ubytování v soukromí – více hudby za méně peněz

Pokud bychom měli vše shrnout, můžeme s klidným srdcem říct, že za méně peněz dostanete v apartmánu více muziky, protože soukromí je mnohdy nenahraditelné. Z ušetřených peněz z hotelového pokoje můžete vyrazit na několik vynikajících večeří i mnoho výletů a občasné uvaření lehkého oběda by vám nemělo způsobovat vrásky.

Jestliže patříte k těm, kteří na peníze tolik nehledí a nechtějí na dovolené hnout ani prstem, zvolte hotel, kde o vás bude postaráno, ať už budete mít polopenzi nebo plnou penzi. Jen se obrňte proti velkému množství lidí a dětí nejen ráno u snídaně, ale i odpoledne u bazénu a večer u večeře. Možná budete usínat s dupajícími dětmi nad hlavou, na druhou stranu se můžete těšit na snídani bez nutnosti návštěvy pekárny.

Každá strana má dvě mince, jaký způsob ubytování upřednostňujete vy?

Levné ubytování v Chorvatsku

Kde najít nejlepší ubytování na Pagu?